חפש
  • אין לך כלים מועדפים עדין.

המועדפים שלך : 0 כלים

התחבר

Midjourney V5 – מחולל התמונות החדש והמשופר

Midjourney V5 – מחולל התמונות החדש והמשופר הוא גולת הכותרת של הבינה המלאכותית בשנה האחרונה. אין ספק שב- 2023 הבינה המלאכותית עברה דרך ארוכה, ותחום אחד שבו היא באמת הצטיינה הוא ביצירת תמונות וגרפיקה, כאשר Midjourney הוא ההוכחה החיה לכך.

Midjourney הוא מחולל תמונות שכובש את העולם בסערה, עם התמונות הריאליסטיות והאיכותיות ביותר כיום המיוצרות על ידי טכנולוגיית AI. התמונות נוצרות באמצעות אלגוריתמים מתקדמים של למידת מכונה. הגרסה האחרונה של Midjourney, V5, שוחררה לאחרונה ומבטיחה לקחת את עולמות העיצוב והאומנות לשלב הבא.

מחולל התמונות המוגדר כברירת מחדל – Midjourney V4

Midjourney הוא אלגוריתם הבינה המלאכותית שמניע את הכלי Midjourney, וגרסת ברירת המחדל ליצירת תמונות הייתה עד היום V4 .V4 הייתה אחראית לעלייה בפופולריות של Midjourney, והיא נמצאת בשימוש על ידי הרוב מכריע של המנויים כיום. הגרסה קיימת כבר זמן מה, ועברה אופטימיזציה להפקת תמונות באיכות גבוהה עם דיוק רב.

Midjourney V5 - מחולל התמונות החדש והמשופר
Midjourney V5 - מחולל התמונות החדש והמשופר 2

ההקדמה של Midjourney V5

Midjourney V5 היא הגרסה האחרונה של Midjourney, והיא שוחררה למנויי פרימיום שמשלמים עבור חבילות מסוימות. הוא נמצא כרגע בשלב אלפא, מה שאומר שהוא בשלבי התפתחות מוקדמים ועדיין יש לו כמה מגבלות. כדי להשתמש ב- V5, יש להוסיף פרמטר בסוף ההנחיה המורכב משני מקפים צמודים, האות V, רווח והמספר 5.

ההבדל בין Midjourney V4 ל-V5

ההבדל העיקרי בין Midjourney V4 ל- V5 טמון בריאליזם של התמונות המופקות. בעוד ש- V4 היה נהדר ביצירת תמונות באיכות גבוהה, הוא נאבק בהיבטים מסוימים כגון יצירת ידיים, עיניים ושיניים מציאותיות. נראה כי Midjourney V5 טיפלה בבעיה זו, וכעת ניתן לייצר תמונות הרבה יותר מציאותיות כברירת מחדל.

V5 כולל טקסטורות עור טובות יותר, תאורה מדויקת יותר, השתקפויות טובות יותר והצללות ריאליסטיות. זה מייצר תמונות שהן יותר אמיתיות וטבעיות, מה שהופך אותן למושלמות לשימוש באמנות דיגיטלית, איורים ואפילו צילומים.

השוואה בין Midjourney V4 ל- V5

Midjourney V5 יוצר תמונה הרבה יותר מציאותית לעומת גרסת V4. מרקם העור, התאורה וההשתקפויות הם הרבה יותר טבעיים ומציאותיים. עם זאת, יש הטוענים כי ל- Midgerani V5 יש כעת נטייה חזקה לתמונות מלאי גנריות. לדוגמה, כאשר התבקשו להפיק תמונה של אשת עסקים שעובדת על מחשב, V5 הניב תמונה די קלישאתית ומשעממת שנראית לעיתים קרובות ברשת.

אותה הנחיה יצרה תמונות הרבה יותר מעניינות ואטמוספריות ב- V4, שככל הנראה בזכות הניסיון והשימוש למדה וספגה הרבה יותר מידע. באופן כללי, הפלט של V5 היה שטוח ופחות מוצלח בעיני חלק מהאנשים, אם כי זה כנראה תלוי במטרת התמונות ובאופן השימוש ב- Midjourney. מי שמעוניין להשתעשע ולפרוץ את גבולות היצירתיות והמחשבה, יתכן ויתפתה להישאר עם גרסה V4. עם זאת, מי שמעוניין לייצר תמונות מדויקות עם מטרה ברורה, סביר להניח שיעדיף את Midjourney V5.

מידות ואיכות תמונה

Midjourney V5 עדיין ברירת המחדל להפקת תמונות מרובעות, אבל אם רוצים תמונות מלבניות, ניתן להוסיף את הפרמטר ar 3:2 להנחיה. חידוש קטן נוסף ב- V5 הוא שהתמונות הראשוניות שנוצרות ברשת הן כבר באיכות גבוהה יותר מאלה שמיוצרות ב- V4, כך שבקשות מפורטות ברמה איכותית מיוצרות הרבה יותר מהר.

הסיכונים בשימוש ב-Midjourney V5

התמונות הריאליסטיות ביותר שהופקו על ידי Midjourney V5 כל כך יוצאות דופן, עד שהן מעלות חששות לגבי זכויות יוצרים של תמונות ושימוש בפנים של אנשים ללא רשותם, גם אם הם מפורסמים. מדובר במערך מצוין ליצירה של תמונות ככלי עסקי ואומנותי, תוך שימוש בפרמטרים ספציפיים. לעומת זאת, יצירת תמונות באמצעות Midjourney V4 היא בעיקר בשביל הכיף.

Prev Post
מהי בינה מלאכותית
Next Post
פרויקט SAVEE – שימוש בבינה מלאכותית כדי להילחם בהכחשת השואה

הוסף חוות דעת

You must be logged in to post a comment.
0
סגור

עגלת הקניות שלך

אין מוצרים בסל הקניות.